Odborná porota

jelinek-cropped

Jakub Jelínek

člen odborné poroty

Mladý, ambiciózní kuchař. Miluje českou klasiku, má rád asijskou kuchyni, vyznává kombinace silných a exotických chutí, rád experimentuje. V průběhu své praxe vyzkoušel i italskou kuchyni, byl na stáži u známého kuchaře a restauratéra Mirka Kaliny, porotce Master chef. Nyní pracuje na pozici Sous chef v zámeckém areálu ve Ctěnicích, v hotelu The Granary.

rytirova-cropped

Helena Rytířová

předsedkyně odborné poroty

Helena pojila svou profesi fotografky s kuchařskou náruživostí, kterou získala v početném kruhu stále přijíždějících přátel, i v kruhu rodinném. A právě svíčkovou omáčkou se mezi nimi proslavila. Vydala čtyři kuchařské knihy a po přestávce, kdy se věnovala beletrii, se k psaní kuchařek vrací.

sedlacek-cropped

Pavel Sedláček

člen odborné poroty

Rockový zpěvák, kytarista a vášnivý kuchař. Vysokoškolský diplom si doplnil o hotelovou školu a je majitelem tří prosperujících restaurací v Praze. V současné době píše kuchařku na téma speciální orientální koření, jehož je velkým obdivovatelem a znalcem.

René Štefan

René Štefan

člen odborné poroty

Šéfkuchař moderní bufetové restaurace Fast Good v Administrativním centru Prosek Point. Propagátor a obhájce staré poctivé "české klasiky". Předává zkušenosti svým studentům kuchařského řemesla, buduje jejich profesní hrdost, rozvoj a zájem o gastronomii.

nikolaci-cropped

Rudolf Nikolai

člen odborné poroty

Kuchař každým coulem, svůj život zasvětil zážitkové gastronomii. Zajímavý přehled jeho dosavadní praxe: zástupce šéfkuchaře ve francouzském restaurantu Flambéé, sous chef v italské restauraci Ristorante Prosecco, šéfkuchař v Privat JET catering, šéfkuchař restaurantu Oblaca. Momentálně se realizuje opět na pozici šéfkuchaře v pražském pětihvězdičkovém hotelu Kings Court.